Якщо на УЗД щитової залози було виявлено вузлики, тоді треба дослідити їхній вміст.
вузлик
Основна небезпека вузлів щитовидної залози пов'язана з ймовірністю розвитку або наявності злоякісного процесу. За статистикою рак щитовидної залози зустрічається від 3,0% до 6,0% випадків серед виявлених вузлових утворень, при цьому ризик звичайно вищий, якщо у родичів спостерігався рак щитовидної залози, якщо в анамнезі було опромінення області голови та шиї.
Рак часто протікає безсимптомно. Якщо з'явилися симптоми, то зазвичай це означає досить пізню стадію розвитку онкологічного процесу. Відповідно чим раніше виявлено, тим більше шансів на одужання, тим ефективнішим буде лікування та довше життя пацієнта. Чим частіше виконується УЗД, тим більше виявляється вузлів, тим частіше виконуються пункції та більше виявляється рак щитовидної залози.
Довгий час відправляли пацієнтів на пункцію з вузлами щитовидної залози розміром більше 1,0 см. Зараз лікар ендокринолог на підставі ультразвукового дослідження вибірково до цього підходить, це за наявності ехографічних ознак потенційної злоякісності, при високому ризику розмір вузла понад 10 мм, при середньому ризику більше 15 мм, за низького ризику за вузлом або спостерігають, або пунктують, але при розмірах більше 25 мм.