Дослідження підтверджують, що психологічні фактори можуть впливати на тривалість життя.
Оптимізм та довголіття
Позитивні психологічні чинники пов'язані з більшою тривалістю життя. Це означає, що їхні дані показали, що оптимісти живуть довше, ніж ті, хто не був оптимістом.
У аналізованому дослідженні взяли участь 69 744 жінки та 1429 чоловіків, причому обидві групи заповнили опитування про рівень їхнього оптимізму, а також про їх звички щодо здоров'я та загальний стан здоров'я.
У оптимістично налаштованих чоловіків і жінок тривалість життя була на 11–15 % вищою, а ймовірність того, що вони доживуть до 85 років, була на 50–70 % вищою, ніж у менш оптимістичної групи.
Високий рівень оптимізму пов'язаний з більшою тривалістю життя і більшою ймовірністю досягнення виняткового довголіття. Важливо відзначити, що ці зв'язки були відтворені у двох незалежних когортах і напрочуд схожі за величиною у чоловіків і жінок".
Оптимізм може бути важливим психосоціальним ресурсом у сприянні здоровому старінню. Такі результати поповнюють арсенал факторів, які потенційно піддаються зміні, на які слід звернути увагу, щоб поліпшити здоров'я та тривалість життя населення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою