У цій ягоді корисними є всі її частини: м’якоть, кісточки, сік, олія. Вона містить понад 190 корисних сполук.
Користь обліпихи
Ці сполуки включають жиророзчинні вітаміни (А, Е та К), жирні кислоти, ліпіди, органічні кислоти, амінокислоти, вуглеводи, вітаміни С, В1, В2, фолієву кислоту, флавоноїди тощо. Ягоди та насіння обліпихи містять велику кількість природних антиоксидантів, включаючи аскорбінову кислоту, токофероли, каритоноїди, флавоноїди, а також корисні для здоров’я жирні кислоти.
У плодах обліпихи знайдено 18 з 22 амінокислот, половина з яких є незамінними, оскільки вони відіграють важливу роль у різних процесах у нашому організмі.
У соці обліпихи є як мінімум 24 хімічні елементи: азот, фосфор, залізо, марганець, бор, кальцій, алюміній, кремній та інші. Свіжий сік, сироп та олії з ягід обліпихи використовують при застуді, лихоманці, виснаженні. Рибофлавін і тіамін в складі обліпихи сповільнюють процеси старіння шкіри і організму, а також знижують рівень стресу, знімають нервову напругу і допомагають заснути.
Олію з плодів і насіння використовують при запаленнях, розладах шлунково-кишкового тракту, в тому числі при виразковій хворобі та гастриті, екземі та інших виразкових ураженнях слизової оболонки, ранах, запаленнях, опіках, обмороженнях, псоріазі тощо. Завдяки високому вмісту антиоксидантів обліпихова олія широко використовується як протизапальний та антибактеріальний засіб.