Фактично близько двох із кожних трьох людей щось бурмотять чи розмовляють уві сні, заявила британський сомнолог Тереза Шнорбах.
Розмови уві сні
Лікарка Шнорбах пояснила в інтерв'ю, чому люди можуть розмовляти уві сні, і чи є такі розмови симптомом чогось патологічного чи небезпечного.
"Говоріння уві сні насправді є поширеним явищем, яке зазвичай не вважається медичною проблемою", - розповіла медик виданню The Sun.
Лікар зауважила, що схильність розмовляти уві сні відома як сомнілоквія – це один із видів парасомнії або ненормальна активність уві сні. Розмови можуть відбуватися як під час швидкого, так і під час повільного сну, вони варіюються від ледь чутного та короткого бурмотіння до цілих "ораторських" дискусій. Зазвичай таке говоріння нешкідливе, але іноді може вказувати на серйозне порушення сну чи проблеми зі здоров'ям.
"Походження змісту розмов уві сні залишається джерелом розбіжностей серед дослідників - воно може бути пов'язане з недавніми подіями в житті сплячого або ж з активністю уві сні", - додала Шнорбах.
Що може спровокувати розмови уві сні? За словами сомнолога, це може бути стрес, недосипання, вживання алкоголю, несприятливе середовище для сну, наприклад, невідповідна температура або занадто багато світла, що потрапляє до кімнати.
"Психічне здоров'я також може впливати на розмови уві сні. Відомо, що до них схильні люди, які страждають на посттравматичні стресові розлади (ПТСР)", - додала доктор Шнорбах.
Коли звертатись за допомогою? Спеціаліст дала пораду: якщо розмови уві сні починаються раптово у дорослому віці або супроводжуються значним занепокоєнням, криком, нічними страхами, енурезом, це слід обговорити з лікарем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
9 запитань, які допоможуть зрозуміти, що дитина думає про маму