Щоб рости, потрібно їсти. Здавалося б, очевидна істина. Однак буде помилкою вважати, що їсти потрібно просто багато. Не менш важливо те, що ти їси і коли ти їси. Адже в добі є чотири періоди, коли живлення твоїм м'язам критично необхідно!
Правила для швидкого росту м'язів
1. Відразу після пробудження
У цей період твої зголоднілі за ніч м'язи як ніколи вимагають підживлення. Не затягуй з прийомом їжі. Чудово підійде «швидкий» сироватковий білок, щоб наситити м'язи амінокислотами і фруктоза, щоб підбадьорити печінку. Фруктоза засвоїться в два рахунки і всі будуть задоволені. Рецепт: 20 г сироваткового протеїну замішаного на стаканчику апельсинового або яблучного соку. Із природних продуктів підійдуть пару стаканів молока і кілька яблук. В крайньому випадку, з'їж білково-вуглеводний батончик. Можеш випити порцію гейнера.
2. За півгодини до тренування
Ти, як і належить, добре поїв за 2-3 години до занять. Молодець. Тепер за 30 хв. до тренінгу тобі потрібно наситити кров амінокислотами ВСАА для росту м'язів, і «повільними» вуглеводами для підтримки високого рівня енергії. Рецепт: прийми порцію ВСАА та закуси фруктом. Можеш випити протеїновий коктейль або гейнер. Прихильникам природного харчування добре б з'їсти 150 г тунця або грудинки разом з парою шматків цільнозернового хліба. Тільки ретельно пережовуй.
3. Протягом 30 хвилин після тренування
Ти чув про білково-вуглеводне вікно? Так ось, воно закривається дуже швидко. Відразу після тренування м'язи намагаються максимально компенсувати витрачені ресурси. Вони в ультимативній формі вимагаю їжі, і як можна швидше! Печінка прагне поповнити запаси глікогену, тому тобі знадобитися багато хорошого палива. А саме сироватковий і казеїновий білок, плюс швидкі вуглеводи. Рецепт: чудово підійде гейнер, що містить 40 г білка і 80-100 г вуглеводів на порцію. З натурального харчування - 180-200 грамів курячої грудинки і 2-3 великих банана.
4. Перед сном
Ти спиш, а м'язи ростуть. Якщо, звичайно їх правильно харчувати. Для цього тобі потрібен казеїновий білок. Він буде повільно засвоюватися, і підживлювати м'язи всю ніч. 20-30 г буде в самий раз. Вуглеводи, як ти розумієш, в даному випадку не потрібні, інакше за ніч вони перетворяться в підшкірний жир. А ось трохи ненасичених жирів не завадять. Вони будуть гальмувати розщеплення казеїну. Рецепт: порція казеїнового протеїну і 5-10 г рослинної олії. Так само цілком підійде низькокалорійний сир і жменя горішків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою