Сам по собі піт не ідентифікується нюхом. Вся справа в бактеріях, які в процесі життєдіяльності засвоюють секрет, що виділяється тілом. Тільки уяви: концентрація мікроорганізмів на шкірі пахв становить 1 млн на кв. см - ось таке бурхливе життя. Звідси і класифікація дезодорантів:
одні вбивають бактерії, інші залишають їх без «їжі», тобто контролюють потовиділення.Сьогодні на ринку представлені три категорії засобів:
дезодоранти, антиперспіранти та комбінований варіант - дезодоранти-антиперспіранти. Дезодоранти борються з самими бактеріями.
Антиперспіранти контролюють вироблення секрету. Коли ти наносиш їх на шкіру, активні речовини - солі алюмінію і цинку - потрапляють в протоку потової залози і розбухають там. Коли він заповнюється до межі, рецептори на стінках отримують сигнал і відправляють у вищестоящу інстанцію інформацію про те, що більше не потрібно виробляти секрет. З цього моменту залізо переходить в режим сну, піт майже не виробляється.
У науковому середовищі існує думка, що антиперспіранти порушують обмінні процеси і можуть викликати онкологічні захворювання. Але ця точка зору не доведена, а значить, робити висновки ще рано. Хочеш перестрахуватися - шукай у складі засобу не солі, а гідрохлорид алюмінію.
4 корисні поради1. Сучасні технології дійшли до того, що антиперспіранти, які діють 48 годин, - реальність. Однак в них сенсу немає: якщо приймаєш душ раз на добу, диво-засіб змиється, і тобі все одно доведеться наносити його знову.
2. Разом з волоссям лезо бритви знімає кілька шарів клітин епідермісу, а також може травмувати волосяні фолікули - в області пахв вони досить великі і іноді піднімаються над поверхнею шкіри. Звідси і роздратування. Щоб його уникнути, твій дезодорант повинен містити заспокійливі компоненти - наприклад пантенол (він же провітамін B5), екстракт гамамелісу, вітамін Е.
3. Текстура дезодоранту - справа смаку. Принципово стік або кулька від спрею не відрізняється. Єдине, кремова основа хороша для чутливої шкіри: у неї легше помістити велику кількість заспокійливих компонентів.
4. Білі плями на одязі від антиперспірантів - вина солей алюмінію та цинку. Часом від цих забруднень неможливо позбутися: пральний порошок вступає в реакцію з активними речовинами, які ще більше в'їдаються в тканину. Щоб цього не сталося, спочатку замочи річ у чистій воді без будь-яких засобів, а тільки потім кидай у машинку.
Нагадаємо, раніше редакція "Здоров'я" повідомляла про те,
як боротися з підвищеною пітливістю ніг.