Хоча ми про коронавірус практично забули, він нікуди не зник, а далі інфікує українців.
тромбоз
Після того як коронавірус потрапляє в організм людини, відбувається його розмноження. Вірус використовує свій генетичний матеріал і клітини господаря та відтворює собі подібних (реплікація). Потім відбувається пошкодження тканини, що вистилає судини зсередини і це призводить до порушення, уповільнення потоку крові. Зрештою настає ковід-19-асоційована коагулопатія, що призводить до тромбозу.
Всім хворим з коронавірусною інфекцією, що прибувають у стаціонарних умовах, обов'язково призначають антикоагулянти (низькомолекулярний або нефракціонований гепарин підшкірно або внутрішньовенно). Проводиться лабораторний та діагностичний контроль пацієнтів з ковід-19 (постійно оцінюється згортання крові, контроль рівня Д-димеру, фібриногену, СРБ). Якщо стан пацієнта погіршився і виникла підозра на тромбоз, проводиться ехокардіографія, УЗД вен нижніх кінцівок, КТ-органів грудної клітки).
При виникненні тромбозу у пацієнта з ковід-19 у стаціонарних умовах упоратися з цією проблемою шансів більше. По-перше, є можливість постійного введення внутрішньовенно антикоагулянтів для розрідження крові. По-друге, за відсутності протипоказань, використовують сучасні препарати для розчинення тромбів, що утворилися (тромболізис). По-третє, за певних ситуацій може бути проведене оперативне втручання для видалення тромбу з організму. У поодиноких випадках при артеріальному тромбозі кінцівки та при неефективності консервативної терапії настає гангрена – для врятування життя пацієнта проводиться ампутація.
Тому так чи інакше, а з коронавірусом треба дуже берегтися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини