Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Фурункул

Категорія: 

Фурункул - гостре гнійне запалення волосяного мішечка і оточуючої сполучної тканини. Частіше виникає у хворих на діабет, виснажених людей. Сприяють захворюванню недотримання правил особистої гігієни, неповноцінне харчування, хвороби шкіри (себорея та ін ).

Клініка фурункула


Найчастіше фурункул локалізується в місцях, де багато сальних залоз (наприклад, обличчя, спина), або в тих ділянках, які часто піддаються механічному подразненню (наприклад, потилиця, шия, спина). Спочатку з'являється невеликий вузлик у товщі дерми. Згодом приєднується гострий пульсуючий біль. На місці вузлика утворюється конусоподібний, червоний, дуже болючий при дотику опух, який швидко збільшується. На його вершині видно блідо-жовтувате розм'якшення з стрижнем у центрі. На 3-4-й день фурункул самостійно розкривається, стрижень відходить і протягом кількох днів рана загоюється.
Особливо небезпечні фурункули на обличчі: вище носогубної складки, навколо орбіти. При ускладненні їх тромбофлебітом з переходом на венозні синуси виникає гнійний менінгіт.

Лікування фурункула


Лікування проводять амбулаторно. На початку хвороби застосовують холод. При прогресуванні процесу призначають сухе тепло, мазеві пов'язки, антибіотики, сульфаніламідні препарати. Стрижень видаляють пінцетом. За наявності ускладнень, що часто буває при фурункулах обличчя, необхідне лікування в умовах стаціонару.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus