Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Грудниця

Категорія: 

Грудниця - запалення молочної залози.Спостерігається у новонароджених, в юнацькому віці і в дорослих, досить часто у вагітних, але переважно в породіль, які годують немовлят. У новонароджених вона зумовлена змінами в залозі в момент відпадання пуповини, тобто на 5-6-й день від народження. У підлітків розвивається незалежно від статі, здебільшого без видимої причини, іноді внаслідок мастурбації. В післяродовий період причиною захворювання є тріщини ніжної шкіри соска, які сприяють проникненню інфекції в інтерстиціальну тканину молочної залози. Збудником запалення завжди бувають звичайні гноєтворні мікроорганізми (стафілокок, стрептокок, інколи кишкова паличка).

Клініка грудниці


Захворювання розпочинається з легких поколювань і відчуття напруження в молочній залозі. Породіллям ці відчуття заважають годувати дитину. Залоза припухає, збільшується в розмірах. Шкіра червоніє, вени наливаються, больові відчуття посилюються. Водночас спостерігається підвищення температури тіла, часто з ознобом. При пальпації в тому чи іншому квадранті залози визначають ущільнену болючу часточку. Якщо в цій початковій стадії не зробити вміло обережний масаж у вигляді розминань з наступним зціджуванням молока, то процес може швидко прогресувати. Ущільнення запальної часточки перетворюється на затвердіння. Шкіра стає набряклою і напруженою. Біль наростає, стає тривким, інтенсивним, різко посилюється при кожному дотику до залози. Порушується загальний стан: температура тіла підвищується до 39-40 °С, з'являються повторні озноби. Хворі втрачають апетит, скаржаться на безсоння, біль голови, спрагу. З часом у процес залучається вся молочна залоза або більша її частина. При пальпації може визначатися флюктуація. Сосок витягнутий, молоко відсутнє не лише в ураженій, а й часто і в здоровій залозі. Загальний стан хворих прогресуюче тяжчає, стає септичним.

Лікування грудниці


Лікування слід розпочинати з часу появи перших ознак і скарг на біль у залозі. З метою запобігання застою молока в залозі слід обов'язково годувати дитину цією груддю, показані масаж її і зціджування молока. Крім цього, в стадії інфільтрації призначають антибактеріальну терапію (сульфаніламідні засоби, антибіотики). У випадках розм'якшення інфільтрату показане хірургічне втручання - розтин гнояка.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus