Побільше природного освітлення. Найчастіше відпускайте дітей грати на вулицю в денний час доби, щоб вони отримували більше природного денного освітлення. З його допомогою пригнічується вплив гормону мелатоніну, що регулює цикли сну і пробудження. В результаті, в денний час доби діти дуже активні, а у вечірній у них з'являється сонливість.
Ніяких напоїв з кофеїном. Будь-яка дитина обожнює газовану воду, але цей напій неприпустимий у вечірній час, адже кофеїн надає стимулюючу дію. Якщо малюк хоче щось пити, то дайте йому простої води або молока.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сон при ввімкненому телевізорі: у чому небезпека?Режим дня. Ваш малюк буде набагато швидше засипати, якщо він дотримується певного режиму дня з чітко встановленим часом відходу до сну і пробудження. Його внутрішній годинник швидко синхронізуються до цього циклу.
Безпека. Переконайтеся в тому, щоб дитина не відчував ніякої тривоги перед відходом до сну. Це почуття може з'явитися після перегляду фільму жахів або прослуховування якоїсь страшної казки. Якщо він боїться спати в абсолютній темній кімнаті, використовуйте каганець.
Здорове харчування. Насичена цукром і жиром їжа швидко руйнує природні цикли сну і пробудження у дітей. Крім того, стежте за тим, щоб малюк не пив надто багато ввечері, адже тоді йому доведеться часто прокидатися ночами і йти в туалет.