Те, що жінки живуть довше, ніж чоловіки відомо вже давно. Окрім того. що тривалість життя у чоловіків є меншою, вони ще й більш схильні до захворюваності онкологічними захворюваннями. Про те, чому так відбувається читайте у "Країні здоров'я".
У-хромосома є лише у чоловіків
Для того, щоб зрозуміти особливості тривалості життя чоловіків та жінок міжнародна команда генетиків провела спеціальне дослідження в рамках якого було проаналізовано ДНК крові більш ніж 1600 чоловіків літнього віку.
У результаті даного аналізу науковці виявили, що серед усіх знайдених генетичних змін найчастіше зустрічалось зменшення кількості У-хромосом відносно білих клітин крові.
Науковці виявили, що зменшення кількості У-хромосом зменшує тривалість життя людини. Також було виявлено, що зменшення У-хромосом підвищує ризик захворіти онкологічними захворюваннями.
Раніше вважалось, що У-хромосома несе дуже незначне генетичне навантаження. Проте тепер виявилось, що дана хромосома бере активну участь у пригнічення ракових клітин. У-хромосома є лише у чоловіків.
Дане дослідження допомогло винайти новий спосіб перевірки збільшення ризику захворіти на онкологічні захворювання.