Медицині давно відомо, що будь-які серйозні зміни вмісту солі в плазмі крові можуть призвести до серйозних порушень обміну речовин, що в свою чергу тягне серйозні наслідки. Також усім добре відомо захворювання цинга, яке, всупереч поширеному переконанню, вражає організм людини через нестачу не тільки вітамінів, а і мінеральних солей. Стародавні римляни вірили, що за допомогою солі можна лікувати мігрень, нариви, застуди і багато інших захворювань.
Відмітною якістю солі є те, що вона бере участь у всіх хімічних процесах організму, навіть у передачі імпульсів між нейронами. Також натрій хлор є чудовим консервантом і запобігає небезпечне розмноження різних бактерій і мікроорганізмів, що потрапляють і живуть в організмі людини.
Незважаючи на всі позитивні якості солі, слід пам'ятати, що її надмірне вживання призводить до стабільного підвищення артеріального тиску, значному збільшенню навантаження на нирки, а також провокує стійкий набір ваги. Це пов'язано з тим, що сіль утримує в організмі зайву рідину, а також з тим, що продукти, з якими найчастіше поєднується сіль, багаті жирами і цукрами, а не кальцієм і клітковиною. Тривале вживання солі у великих дозах може з часом приводити до серцево-судинних захворювань, хвороб печінки, діабету, ожиріння, раку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 корисних народних рецептів на основі соліДобова норма споживання солі приблизно дорівнює одній третині чайної ложки, але слід пам'ятати, що в багатьох продуктах вже від природи міститься та чи інша її кількість. Саме цим противники споживання солі і підтверджують свої переконання, вважаючи, що солі, що міститься в продуктах харчування, цілком достатньо. Інше питання, що багато продуктів без солі мають неприємний смак, тому вживати їх у їжу в такому вигляді неможливо. Найкраще не зловживати гострими і солоними продуктами, але і не відмовлятися від їх вживання, так як це може призвести до слабкості, запаморочень, нудоти, головного болю, депресій і загальному поганого самопочуття.