Щодня жіночому організму потрібно близько 20-30 мг заліза. І основним його джерелом є їжа. За спадною залізом багаті чебрець, свиняча печінка, боби, пивні дріжджі, соєве борошно, гарбузове насіння, яловичі і свинячі нирки, яловичина, зелень, зародки пшениці, індичка, фісташки, чечевиця, насіння соняшнику, печінковий паштет, шпинат, пшеничне борошно, житній хліб, мозок, кукурудза, морська риба, морква, яйце і м'ясо качки. І це далеко не повний список.
Серед усього асортименту продуктів, що сприяють підвищенню гемоглобіну варто зробити упор на яловичину, морква, яблука, абрикоси, петрушку, картоплю, цибулю, гарбуз, буряк, бобові, куряче яйце, печінка, нирки. Однак слід проявляти турботу про надходження та інших корисних речовин, що сприяють засвоєнню заліза, а саме вітамінів В6, В9, В12 і С. Аскорбінова кислота присутня в чорній смородині, черешні, вишні, суниці, брусниці, журавлині, кизилі, жимолості, абрикосах, капусті (особливо квашеної), солодкому перці. Джерелом вітамінів групи В є сир, молоко, творог, яйця, хліб грубого помелу, гречана і вівсяна крупи, соя, кольорова капуста, кріп, риба.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим підвищити гемоглобін: поради лікарівДля гарного засвоєння продуктів, багатих залізом і органічними сполуками треба правильно харчуватися, адже навіть найбільш корисна і вітамінізована їжа може стати джерелом порожніх калорій, якщо вживати її у великій кількості і часто. Важливий і спосіб приготування їжі. Набагато цінніше для організму та, що готується на пару, вариться або з'їдена в сирому вигляді, наприклад салати або цільні овочі-фрукти.
Якщо, незважаючи на корекцію харчування, рівень гемоглобіну зберігається на колишньому рівні - нижче норми, варто звернутися до лікаря і обстежитися на ряд захворювань, що сприяють цьому стану крові, а саме глистяні інвазії, інфекції, запалення слизової шлунка, авітаміноз та ін.