Морква. Має жовчогінну, відхаркувальну дію, посилює діяльність шлунково-кишкового тракту, корисна для зору. Протипоказана морква і її сік при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки, гастриті з підвищеною кислотністю, каменях у нирках і діареї. У їжу не варто вживати взагалі частину коренеплоду, яка має зеленуватий колір і виступає над поверхнею - може відбиватися негативним чином на роботі серця.
Картопля. Діє заспокійливо на кишечник - блокує розвиток запальних процесів, рекомендується вживати при атеросклерозі, гіпертонії та серцевій недостатності. Не варто вживати в їжу позеленілу картоплю (в нійприсутній отруйний солонін), особливо шкідливий - маленьким дітям і вагітним жінкам.
Кольорова капуста. Знижує рівень холестерину, виводить шлаки з організму. Протипоказань практично немає, є невеликі обмеження при захворюванні жовчного міхура і печінки.
Солодкий перець. Корисний перець при астмі, бронхіті і навіть склерозі. Перець протипоказаний - людям з тяжкою формою стенокардії, гіпертонією, порушенням серцевого ритму, виразковою хворобою шлунка.
Цибуля. Корисна при застуді, ангіні, бронхіті. Не варто зловживати в сирому вигляді людям з патологією печінки, нирок, гострих захворюваннях шлунка.
Спаржа. Благотворно діє на сечовидільну систему і нирки, має сечогінну властивість. Не принесе користі людям з гострими захворюваннями сечовивідної системи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно заморозити овочі та зелень на зимуРедька чорна. Володіє протизапальними властивостями, антисклеротичними, застосовується при холециститі, при атонії кишечника. Корисних властивостей багато. Не зловживайте при гастриті з підвищеною кислотністю, виразковій хворобі.
Томати. Корисні томати для травної системи, серцево - судинної, сечовивідної систем, у них, як і у редьки, багато корисних властивостей. У консервованому або вареному вигляді сприяють утворенню каменів в сечовому міхурі і нирках.
Будь-який овоч поживний і корисний, просто не треба забувати, що все добре в міру. А при наявності хронічних захворювань краще всього проконсультуватися з лікарем - що вам дозволено вживати в їжу, а що не варто, щоб не нашкодити собі.