Всі знайомі з негативним впливом шкідливих звичок на здоров'я. Але багато, здавалося б, нешкідливих звичок, можуть нашкодити травленню, якщо їм слідувати.
Правила раціону
Що не можна робити відразу після їжі
1. НІ: Прогулянки
Багато хто з нас вважає, що після щільного прийому їжі корисно піти прогулятися, але це не зовсім так. Ходьба після їжі може стати причиною кислотного рефлексу і нетравлення шлунка.
Піша прогулянка - це відмінний спосіб витратити калорії. Але лікарі рекомендують здійснювати її не раніше, ніж через 15-20 хвилин після їди.
2. НІ: Фрукти
Існує думка, що фрукти потрібно їсти як десерт відразу після їжі. Але насправді це не так.
Фрукти, з'їдені після основного прийому їжі, стикаються з нею і починають блукати і закисати. Це порушує нормальний травний процес. Краще їсти їх за годину до їди або мінімум через 2 години після.
3. НІ: Велика кількість рідини
Лікарі не радять багато пити після їжі - це порушує процес травлення.
Ось чому ідеальний час для напоїв настає, по крайній мірі, через годину після їжі.
4. НІ: Сон
Більшість з нас любить лягти спати відразу після їжі, але ця звичка шкідлива. У положенні лежачи невелика кількість травних соків затікає назад з шлунку в стравохід.
Ось чому деякі люди відчувають печію, коли лягають спати відразу після прийому їжі. Щоб уникнути цієї проблеми лягай спати не менше ніж через дві години після їжі.
5. НІ: Прийом ванній
Купання в теплій воді підсилює приплив крові до кінцівок і до всієї поверхні тіла. Відповідно кровотік в районі шлунка знижується. Проробляти водні процедури мінімум через півгодини-годину після їжі.
Що потрібно робити відразу після їжі
1. ТАК: Тепла вода
Для правильного переварювання їжі в першу годину після їжі організму потрібні енергія і тепло. Тому бажано не їсти відразу після основного прийому їжі холодні страви, наприклад морозиво. Найкраще випити пару ковтків теплої води.
2. ДА: Бесіда з близькими
Для правильної швидкості кровотоку і травлення уникай фізичної і психічної напруженої діяльності. Найкраще витратити час після їжі на приємне спілкування з близькими без всяких суперечок і сварок.
3. ТАК: Вільний одяг і ремінь
Щоб запобігти гастроезофагеальній рефлюксній хворобі, не одягай тісний одяг і тугі пояси, які тиснуть на шлунок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі