Порушення ритму дняДеякі люди, яким доводиться працювати в нічний час доби, скаржаться на подразнення кишечник - у них починається "ведмежа" хвороба, коли волею-неволею доводиться більшу частину часу проводити в кімнаті М-Ж.
Експерти таке явище пояснюють порушенням ритму дня, який ускладнює роботу кишечника. При цьому внутрішній годинник людей, які працюють ночами, постійно змінюються. Коли доводиться ніч працювати, а день відсипатися, організм виділяє більше кортизолу, прискорюючи травлення. Так що спати треба по 7-8 годин і бажано в нічний час доби. Добре лягати спати і вставати завжди в один і той же час.
Небезпека дієтДотримуючись дієт, ми починаємо вибирати продукти харчування, на етикетках яких значиться "без цукру". Але це може свідчити про наявність в продуктах сорбіту, спирту, які сприяють порушенням. Варто пам'ятати, що норма споживаного цукру (в тому числі, і у фруктах - яблуках, авокадо, нектарини, сливах) не повинна перевищувати 5 г в день.
Болі в м'язах і суглобахТакі больові симптоми також можуть стати причинами кишкових розладів. Хронічні болі в м'язах і суглобах, які викликає неправильна робота нервової системи, призведуть до проносу.
Фізичні перевантаженняРозлад шлунку часто відзначають у спортсменів або у особливо старанних відвідувачів тренажерних залів. Це пояснюється тим, що кров з м'язів надходить в кишечник, а це є причиною їх скорочень і порушень функціонування. У такому випадку експерти радять пити якомога більше рідини до і під час фізичної активності. Після 6-ї години вечора уникайте продуктів з кофеїном, великою кількістю жиру і клітковини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 4 домашні засоби проти печіїПогіршення настроюЛюди, добре знайомі з таким станом, як депресія, також часто відвідують кімнати усамітнення - у них часто відзначається розлад в роботі кишечника. Це пояснюється щільним сусідством з'єднань між мозком і шлунково-кишковим трактом. Варто знати, що під час депресії в мозку знижується рівень серотоніну (гормону, який піклується про гарний настрій), і при цьому трапляється, що погіршується робота кишечника.
А ще у людей з поганим настроєм і постійним депресивним станом збільшується кількість кортизолу (гормону стресу), який прискорює травлення. Антидепресанти ефективно усувають ці симптоми - так радять фахівці.