Бажання господинь зберегти продукти свіжими надовго змушує абсолютно все поміщати в холодильник. Вони часом і не підозрюють, що холодильник - не панацея і для деяких видів продуктів він просто не потрібен, а для інших - навіть прискорює процес гниття і псування. Але чому ж не місце в холодильнику?
Холодильні заборони
Низька температура уповільнює розмноження бактерій, тому продукти псуються повільніше. Але це не означає, що холод позитивно впливає на якість продуктів та їх зберігання.
Хлібобулочні вироби при температурі 2-8 ° C починають висихати. До того ж вони швидко абсорбують всі сторонні запахи. Замість ароматної булочки до сніданку через пару днів можна отримати сухар з запахом риби, овочів або просто з неприємним змішаним ароматом нутрощів холодильника. Якщо є бажання зберегти багет, печені пиріжки або половину купленого хліба свіжими, то є сенс заморозити їх, а через деякий час розморозити і навіть підігріти трохи в мікрохвильовці. Вони відразу стануть такими самими, як до заморозки.
Деякі фрукти і овочі. Низька температура прискорює псування ніжних плодів, таких як хурма, мандарини, інші екзотичні фрукти. Також не переносять умов холодильника баклажани, часник і помідори. Їх шкурка швидко темніє, стає м'якою, покривається плямами, вони починають гнити. До речі, будь-які овочі, які містять багато води, погано переносять тривале охолодження.
Шоколад. Важко переносять умови холодильника і вироби з шоколаду. Вся справа в тому, що при такій температура на шоколаді виступає конденсат, який вдає виробів непривабливим. Велика кількість конденсату в поєднанні з неправильною поліетиленовою упаковкою провокує розвиток цвілі.
Мед і оливкове масло. Мед не рекомендується зберігати по одній простій причині - холод знищує всі його корисні властивості. А в оливковій олії при низьких температурах з'являються пластівці, і вона стає несмачною.
Тверді плоди. Звичка зберігати картоплю, гарбуз, цибулю в холодильнику також відноситься до шкідливих. По-перше, ці овочі займають багато місця, а їх присутність сприяє появі неприємного запаху в холодильнику. По-друге, вони прекрасно зберігаються і при кімнатній температурі. Яблука при правильному укладанні в ящики також здатні зберігатися без впливу холоду. Це ж можна сказати про груші.
Соус з оцтом, гострим перцем також не варто ставити на полиці холодильника. Він і при кімнатній температурі не зіпсується і не втратить своїх смакових якостей.
Обережніше з ліками
Також слід зазначити, що якщо на лікарському препараті зазначено, що він повинен зберігатися не більше місяця після розтину, то немає сенсу намагатися продовжити його термін придатності шляхом витримування в холоді. Це може погано позначитися на здоров'ї. Все через те, що низька температура може порушувати властивості речовин, які входять до складу лікарського засобу, а також змінювати їх структуру.
Джерело: health-ua.org