Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


6 продуктів для міцних кісток

14:00, 28 Жов 2016 · Категорія: Харчування · Переглядів 2578 · 

Міф про те, що молоко корисно для кісток, до сих пір живе в масовій свідомості. Насправді регулярне вживання молока руйнує кістки, що підтверджується величезною кількістю наукових даних. Так, результати масштабного дослідження, проведеного в Швеції, демонструють зв'язок між споживанням коров'ячого молока і підвищеним ризиком переломів і навіть смерті.


Молоко

Молоко



В ході дослідження вчені відстежували харчові звички понад 60 тисяч жінок протягом 20 років і більше 45 тисяч чоловіків протягом 15 років. Було виявлено, що вживання молока зовсім не знижує ризик переломів кісток. Насправді жінки, які випивали три склянки молока в день, частіше страждали від переломів. У порівнянні з жінками, які випивали менше одного стакана молока в день, у тих, хто активно налягав на молоко, ризик перелому стегна був вище на 60%, а ризики перелому будь-яких кісток - вище на 16%.

Але на цьому проблеми не закінчуються. Люди, які пили більше молока, також були схильні до вищого ризику смерті від будь-якої причини (жінки - на 15%, чоловіки - на 3%).

Чому ж молоко провокує такі наслідки?

Дослідники виявили, що у тих, хто п'є молоко, в крові міститься більше біомаркерів окисного стресу і запалення. Вони припустили, що причиною є високий рівень цукру в двох елементах молока - лактози і галактози. Низькі дози D-галактози часто використовуються в дослідженнях на тварин, щоб викликати у них ознаки старіння. Дослідження пов'язують D-галактозу з скороченням тривалості життя, окислювальним стресом, хронічним запаленням, нейродегенерации, зниженням імунної відповіді і генними змінами. Доза, яка використовується для отримання цих результатів у тварин, еквівалентна одному-двом склянках молока в день, які випиває людина.

Але якщо молоко не допомагає зміцнити кістки, то що ж тоді допоможе? Наступні 6 продуктів дійсно допомагають знизити ризик переломів і зберегти кістки сильними.

1. Зелений чай

Середземноморське дослідження остеопорозу (The Mediterranean Osteoporosis Study) показало, що 3 чашки зеленого чаю в день допомагають знизити ризик переломів стегна на 30% як у жінок, так і чоловіків старше 50 років.

А дослідники з Техаського університету виявили, що 500 міліграмів поліфенолів, що містяться в зеленому чаї, покращують здоров'я кісток через три місяці вживання і м'язову силу - через шість місяців. Ця доза міститься в чотирьох-шести чашках зеленого чаю. З'єднання зеленого чаю підтримують роботу остеобластів (клітин, що утворюють кістки) і пригнічують активність остеокластів (клітин, що руйнують кісткову тканину).

2. Чорнослив

В Університеті штату Флорида протягом 12 місяців проводилися випробування щільності кісткової тканини у 100 жінок в період менопаузи. Половина з них з'їдали приблизно 10 сушених слив в день. Решта їли сушені яблука. Дослідники виявили, що у жінок, які їли чорнослив, мінеральна щільність кісткової тканини в хребті і передпліччях була значно вищою. Інші дослідження показали, що чорнослив уповільнює втрату кісткової маси.

3. Гранати

Гранати, як відомо, полегшують симптоми менопаузи, в тому числі втрату кісткової тканини. У дослідженні 2004 року, опублікованому в The Journal of Ethnopharmacology, виявлено, що пацюки, у яких були видалені яєчники, страждали від прискореної втрати кісткової маси, що є типовим симптомом менопаузи. Але після двотижневого вживання екстракту гранатового соку і насіння граната швидкість втрати мінеральної щільності повернулася до норми.

4. Апельсини

Остеопороз називають «цингу кісток», тому що нестача вітаміну С призводить до їх крихкості. У дослідженнях на тваринах було виявлено, що у щурів, що харчуються м'якоттю апельсина, міцність кісток значно підвищилася. Інші дослідження показують, що у жінок, які приймають добавки з вітаміном С, мінеральна щільність кісткової тканини вище. Їжте фрукти і овочі з високим вмістом вітаміну С - це необхідно для здоров'я кісток. Вибирайте апельсини, полуницю, папайю, брюссельську і цвітну капусту, солодкий перець, диню, ананас і ківі.

5. Кмин

У 2008 році результати досліджень на тваринах показали, що кмин перешкоджають втраті щільності кісткової тканини і сили кісток так само ефективно, як естроген.

6. Шоколад

Щільність кісткової тканини пов'язана з рівнем магнію. Але з віком рівень магнію в кістковій тканині зменшується. Організму магній необхідний для перетворення вітаміну D в його активну форму і для засвоєння кальцію.

Рекомендована добова доза магнію - 420 міліграмів для чоловіків і 320 міліграмів для жінок. 100 грамів темного шоколаду містять 176 міліграмів магнію. Вибирайте тільки органічний шоколад з вмістом какао не менше 70%. Чим вищий вміст какао, тим нижче вміст цукру.

Звичайно, магній міститься не тільки в шоколаді. Наприклад, квасоля і петрушка - прекрасні джерела і кальцію, і магнію. Вам напевно сподобається цей пряний суп із червоної квасолі і петрушки для сильних і здорових кісток.

Це далеко не всі продукти, корисні для кісток. Крім того, споживаючи їх, важливо враховувати і те, що деякі чинники, наприклад звичка пити каву, знижують рівень кальцію. У цьому матеріалі ви знайдете список рослинних джерел кальцію і перелік факторів, які впливають на його засвоєння.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

12:24
Вчені з Канади визначили несподівану причину ожиріння
22:43
Дієтолог розповіла, як уберегтися від нітратів у свіжій зелені
10:50
Медики розповіли, яка каша на сніданок знизить ризик інсульту
23:03
Стало відомо, які фрукти смертельно небезпечні
12:21
Дієтологиня розвінчала поширений міф про корисний сніданок
23:27
Скільки яєць можна їсти щодня без шкоди для здоров’я
12:17
Ендокринолог розповіла, кому не варто їсти млинці
19:20
Печиво «Марія» може викликати діабет, випадіння зубів і навіть зупинку серця
8:54
Що їсти і пити, щоб не було печії
11:38
Чому не варто пити розігрітий чай: з’явилося наукове пояснення
10:49
Дієтологи назвали 5 причин починати день з тарілки вівсянки
21:31
Вчені з'ясували, як звуки їжі допомагають схуднути
11:02
Дієтологи назвали найкращий час для обіду
9:00
Учені розповіли, о котрій годині потрібно снідати, обідати та вечеряти
18:19
Як правильно їсти банани: дієтологиня назвала користь і шкоду популярного фрукта
15:01
Небезпека, яку приховують у собі свіжовичавлені соки
12:03
Щоденне споживання кави знижує ризик смерті – скільки потрібно пити?
9:35
Медики розповіли, чим небезпечний мед для здоров'я
11:07
Дієтолог пояснив, чи можна дорослим людям пити молоко
23:37
Дієтолог розповіла як грамотно схуднути на гречці за 5 днів
9:41
Медики розповіли про шкоду ранкового чаю на порожній шлунок
23:58
Що їсти перед сном, щоб схуднути
23:18
Фахівці назвали продукти, які більшість готує неправильно
10:12
Топ-5 корисних продуктів, які варто додати в раціон
9:07
Чому здорове харчування — це не так складно, як здається
8:48
Як змінити харчові звички й не зірватися: покрокова інструкція
8:31
5 простих і корисних сніданків для активного дня
23:09
Як харчуватися здорово, якщо немає часу та бажання готувати
15:40
Топ-5 Міфів про здорове харчування, в які досі вірять
10:51
Банани не можна їсти вранці: дієтолог назвав причину
22:33
Експерти назвали переваги вживання зеленого чаю перед сном
9:35
Медики розповіли, який хліб допомагає схуднути
8:28
Коли краще їсти яблука: вранці чи ввечері
11:26
Шкідливі звички в харчуванні: що заважає нам бути здоровими?
10:48
Здорові перекуси: смачні та корисні ідеї між прийомами їжі
7:19
Як сніданок впливає на продуктивність протягом дня
0:43
Грейпфрут — новий суперфуд?
23:50
Топ-5 магазинних солодощів, що не зашкодять фігурі
22:51
Як кольори, запахи й текстури впливають на наше сприйняття їжі?
21:13
Сучасні дослідження фаст-фуду спростовують репутацію нездорової їжі
Здоров'я в соцмережах: