У черешні містяться вітаміни груп В, вітамін А, вітаміни РР і вітамін Е, каротин, пектини, яблучна кислота, цукру, кумарин. Що стосується мінералів, то ця ягода багата на магній, кальцій, йод, фосфор, фтор, мідь і залізо. У соку черешні є вітамін K – жиророзчинний вітамін, здатний виробляти кальцій у кістках і хрящах.
Це значно допомагає знизити ризик розвитку остеопорозу. У червоній і чорній черешні міститься мелатонін, який діє заспокійливо на нервову систему, позбавляє від дратівливості, безсоння, головних болів.
Черешню рекомендують їсти для профілактики недокрів’я. Оскільки ця ягода має ще одну унікальну властивість – знижувати рівень холестерину в крові, вживати її рекомендується практично всім любителям нездорової їжі. Із черешні можна робити всілякі маски, які здатні підтягувати шкіру, робити її пружною.
У цій рослині корисні не тільки ягоди. Наприклад, відвар із живців і листя черешні – прекрасний заспокійливий і тонізуючий засіб. А ось компот із самої черешні виходить майже без смаку, більше того – ягоди при термообробці знебарвлюються, не приносячи кольору напою.
Тому дієтологи радять вживати хіба що свіжий сік із черешні. Черешня чинить болезаспокійливу дію при подагрі, ревматизмі та артриті. А ще ця ягода може допомогти позбавитися від запору. Загалом, вона робить позитивно впливає на роботу всього шлунково-кишкового тракту
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: -Як смачно повечеряти і не поправитись?