Психологи називають основні причини переїдання.
1. Почуття провини.
З дитинства нас привчили, що залишати їжу на тарілці не можна. Подорослішав, ми продовжуємо так думати навіть не розуміючи чому. Переважно це відбувається від неусвідомленого почуття незручності перед господинею, з жадібності (сплачено – їж) або із співчуття до голодуючих дітей у Африці. Як наслідок, шлунок переповнений.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Смачні продукти, які не дадуть переїдати2. Звичка.
Обговорення справ «за ланчем» чи «за кавою» сьогодні вважається нормою. Переговори ведуть за обідом, в ресторанах, кафе и за коктейлями. Невідомо, чи такий підхід приносить успіх у бізнесі але точно не сприяє стрункості. Їжа за розмовою – це зайва їжа, яка продиктована не тільки голодом, але навіть не апетитом.
3. Компенсація.
Дуже часто, щось «смачненьке» компенсує нам те, чого у нас не має, але чого потребуємо. Поглинаючи солодощі, ми просто намагаємось отримати задоволення, справитись з поганим настроєм, утихомирити сум. Всім знайома ситуація, коли стрес намагаються заглушити великою кількістю їжі.
4. Потреба в любові.
В дитинстві нам казали: «за тата, за маму, за бабусю, за дідуся і за улюбленого ведмедика» і ми їли кашу. Здається, що нічого такого, а насправді ні. Коли дитина постійно чує такі слова, то починає ототожнювати їжу з любов'ю. Дорослішаючи, чи це забуваємо але воно залишається на рівні підсвідомості. Тому, коли в нас виникає потреба в любові, ми починаємо переїдати.
Це проблема, що несе за собою досить серйозні наслідки. Тому спеціалісти рекомендують виявити і усунути підсвідомі причини переїдання, і ваше харчування і вага нормалізуються самостійно.