Австралійські вчені провели дослідження, з'ясовуючи, як і в яких кількостях в організм людини потрапляє пластик
Вчені підрахували, скільки пластику ми з'їдаємо на тиждень
Пластик - невід'ємний матеріал в сучасному світі. Він присутній в одязі з поліестеру, контейнерах для їжі, будівлях і т.д. І дрібні частки пластику - мікропластик - потрапляють в їжу. Тому вчені вирішили з'ясувати, скільки ж пластику ми з'їдаємо.
Доповідь, опублікована дослідниками з Університету Ньюкасла в Австралії, містить в собі дані 52 наукових робіт по мікропластіку. Вчені з'ясували, що поглинання пластику може доходити до 5 грамів на тиждень і навіть вище. Це як якщо щотижня з'їдати по кредитній карті.
Найпоширеніші шляхи пластику в організм - через морепродукти, воду, цукор, сіль і алкогольні напої. Люди, що вживають бутильовану воду, поглинають в середньому на 90000 часток мікропластика в рік більше, ніж ті, хто п'є воду з-під крану, кажуть автори дослідження.
Зупинити проникнення пластику в організм не так просто . «Навіть якщо у вас вдома стоїть установка зворотного осмосу і ви п'єте найчистішу воду, прибираєте посуд в шафу, ви все одно не захищені від попадання пластику в їжу з вашого одягу», - говорить лікар Мері Косут, професор Технологічного Коледжу Данвуді в Міннеаполісі, США .
Зараз вчені працюють над розумінням того, який вплив на здоров'я надає така кількість пластику і як хімічні компоненти пластику можуть вплинути на наш організм.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 ознак того, що дитина стане успішною, попри погані оцінки в школі
Як назвати дитину згідно з її знаком зодіаку, щоб дитина була щасливою?