Часник прикрашає салати, макарони чи запіканки та завжди дає щось певне мовою. Сама по собі бульба є дуже корисною, але їсти її слід тільки в помірних кількостях.
Часник містить багато корисних речовин. Наприклад, у ньому є вітаміни В1, В2, В6, С та Е. Хоча вам доведеться їсти цибулину часнику за головкою, щоб отримати хоча б половину добової норми, але це не завдає шкоди.
Часник є гарним джерелом мінералів, багатих калієм, магнієм і фосфатами. Ці поживні речовини також можна знайти в інших видах овочів та фруктів, так що, перш за все, інша група речовин робить часник таким унікальним", - каже лікар-дієтолог Василина Пономарьова спеціально для МедикФорум.
Своїм ароматом і запахом часник зобов'язаний певним сірковмісним сполукам. Зірка серед них – алліїн. Ця речовина перетворюється в організмі на інші сполуки сірки, наприклад на аліцин і айоен.
Ці речовини є справжнім чудодійним засобом: це антиоксиданти, які діють проти вільних радикалів, які викликають рак. Алліцин також корисний для здоров'я серця, він знижує кров'яний тиск, регулює рівень холестерину і має протизапальну дію.
Аліцин має один побічний ефект: він сприяє виробленню травних соків, в деяких випадках він також подразнює травний тракт, що може викликати печію, особливо якщо вживати часник у сирому вигляді. У рідкісних випадках аліцин також викликає головний біль.
У часнику є й інші речовини, а саме фруктани, які можуть призвести до проблем із травленням. Фруктани - це ланцюжки цукрів, які деякі люди не можуть правильно перетравлювати, що призводить до здуття живота.
Коли слід припинити вживання часнику? Людям, які приймають преарати, щорозріджують кров або антигіпертензивні препарати, слід пам'ятати про антикоагулянтні ефекти. Як запобіжний засіб вам слід уникати часнику або харчових добавок, що містять часник, або, принаймні, заздалегідь проконсультуватися з лікарем.