Хурма – один із дозволених при цукровому діабеті фруктів.
Відомо, що при цьому захворюванні різко обмежується вживання продуктів, що містять цукор і солодких на смак. Ключовою умовою для вибору продуктів при діабеті є глікемічний індекс, який відображає вміст в них вуглеводів, що викликають швидке збільшення рівня цукру в крові.
Хурма має низький глікемічний індекс, що робить її досить безпечним продуктом для людей з діабетом. При цукровому діабеті другого типу споживати хурму дозволено помірно 2-3 рази на тиждень, бажано у першій половині дня.
Хурма є джерелом йоду, кальцію, калію, заліза, фосфору, магнію, а також антиоксидантів та вітамінів (А, С, Е, група В). Її вживання у зимовий період ефективно підтримує роботу імунної системи, покращує загальне самопочуття. До того ж це забезпечує профілактику анемії, проблем із зором та щитовидною залозою, каміння в органах сечовидільної системи.
Чим небезпечна хурма? Цей фрукт «примхливий»: він не виносить поєднання з багатьма продуктами та рідинами, навіть водою. Внаслідок такого поєднання може виникати сильне нетравлення в кишечнику, що супроводжується хворобливими симптомами.
Крім того, у хурмі дуже багато клітковини, і її засвоєння може стати важкою роботою для травної системи, викликати здуття та метеоризм, а при хронічних хворобах ШКТ – їхнє загострення.
Їсти хурму слід окремо від усього, стежачи за тим, щоб у денному раціоні тільки в помірній кількості були присутні інші продукти з клітковиною.