Цей плід не лише смачний, але й корисний. Зараз ми про нього дізнаємося більше.
1. Колір інжиру може змінюватись від світло-зеленого до темно-фіолетового, але м'якоть завжди рубіново-червона з безліччю насіння. Розмір плодів залежить від урожаю. На імпорт беруть перший, другий урожай за рік зазвичай дає набагато дрібніші, сухіші, але дуже солодкі плоди.
2. Інжир - дуже давня рослина. Теофраст, що народився 372 року до н. е. і прославився як "батько ботаніки", описував сотні сортів інжиру. Цікаво, що найкращі дерева, які давали найсмачніші плоди, мали власні імена.
3. Плоди смачні і мають тонкий аромат. Інжир їдять у сирому вигляді, використовують як начинку для пирогів, варять мармелад та варення, готують смачні соуси та десерти.
4. Інжир краще не їсти тим, хто страждає на цукровий діабет і подагру. Обережно потрібно вживати його і тим, хто має гострі розлади травлення.
5. Є ще одна назва в інжиру — винна ягода. І назва ця цілком виправдана: якщо інжир дозріває на гілці, то потім під дією сонця солодкий вміст плоду починає бродити, перетворюючись на справжнє вино.
6. Інжир багатий вітамінами, мікроелементами, білками та вуглеводами. Особливо багато в ньому калію (необхідного для роботи серця та судин), заліза (що сприяє профілактиці анемій).
7. Відомо, що Олександр Македонський брав у військові походи сушений інжир, який чудово підходив для відновлення сил та не займав багато місця у багажі.
8. Інжир відноситься до дерев-довгожителів, які живуть сотні років, при цьому 300-400 років плодоносять.
9. В інжирі міститься багато триптофану, що чинить найсприятливіший вплив на діяльність головного мозку. Він сприяє нормальній роботі нервової системи в умовах стресу, покращує сон, забезпечує швидкий вихід із депресій та адекватну реакцію на різні подразники. Триптофан відповідає за добрий настрій, при цьому не пригнічуючи, а стабілізуючи нервову систему.
10. Зірвані плоди інжиру можуть зберігатися не більше кількох годин, тому не підлягають транспортуванню. Саме тому інжир сушать та консервують, намагаючись зберегти такий цінний продукт для цілорічного вживання.
А ви любите їсти інжир?