Гарубуз росте майже на кожному українському городі, тож час дізнатися про нього більше.
гарбузи
1. Насправді гарбуз — це ягода, причому одна з найбільших у світі. Її плоди можуть важити до кількох сотень кілограмів.
2. Свіжий гарбуз можна купити тільки з серпня по листопад, оскільки саме в цей період відбувається збирання врожаю. Осінь - найкращий час для приготування різних страв з гарбуза: крем-супів, пирогів, запіканок.
3. Батьківщиною гарбуза вважається Мексика. На її території вчені знайшли найдавніші насіння гарбуза віком близько 7000 років. Після відкриття Америки він поступово набув широкого поширення на інших континентах. Гарбуз можна вирощувати абсолютно у будь-якій точці світу, крім Антарктики.
4. Гарбуз на 90% складається з води і має високий вміст бета-каротину. Також він багатий натрієм та калієм, які необхідні для підтримки м'язів у тонусі та регулювання балансу води в організмі.
5. У світі налічується близько 800 різних сортів гарбуза, але лише 200 із них їстівні. Крім помаранчевих бувають сині, зелені та білі гарбузи.
6. Гарбузи можуть зберігатися протягом кількох тижнів у темному місці. Однак розрізаний гарбуз можна зберігати в холодильнику не більше 30 днів.
7. Для приготування одного літра гарбузової олії потрібно близько 35 гарбузів. Олія допомагає знизити рівень холестерину в організмі та запобігає серцево-судинним захворюванням. Вона багата вітамінами A, E і K, селеном, фітостеролами та лінолевою кислотою.
8. Гарбузові квіти їстівні.
9. Рекорд за величиною вирощеного гарбуза належить фермеру Тревісу Джинджеру зі США. Його гарбуз потягнув на 1246 кг і таким чином встановив новий світовий рекорд, офіційно підтверджений книгою рекордів Гіннеса.
10. Гарбуз є чемпіоном серед овочів за вмістом заліза, тому його сміливо можна вживати тим, хто страждає на анемію.
А що з цього ви не знали про гарбуз?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою