Мало хто взагалі чув про таку кашу, тож час виправляти це непорозуміння.
Амарант — однорічна трав'яниста рослина, яку можна зустріти у різних куточках світу. Деякі його види - цінна сільськогосподарська культура, у якої можна використовувати зерна, насіння, суцвіття, листя та пагони.
За складом паростки амаранту подібні до материнського молока, тому з нього часто роблять дитячі суміші. За такі унікальні якості продовольча комісія при ООН визнала цю рослину культурою ХХІ ст.
Зерна, а точніше, насіння амаранту мають високу харчову цінність, в них містяться харчові волокна і пектини, але немає глютену, який часто викликає алергію.
За вмістом білка амарант перевершує пшеницю в кілька разів, і засвоюється такий білок легше та швидше. Також у складі культури вітаміни групи В, А, С, Е, К, залізо, магній, марганець, кальцій, цинк.
Амарантова каша виходить досить в'язкою, має ніжний маслянистий смак, допомагає нарощувати м'язову масу, зменшує запалення в організмі, ефективно очищає кишківник, відновлює мікрофлору, підвищує еластичність судин, зміцнює кістки і навіть допомагає зберегти пам'ять. Перед приготуванням крупу потрібно замочити на одну-дві години та добре промити.
А ви вже куштували таку кашу?