Дослідники проаналізували історії хвороби майже 64 тисяч пацієнтів за 10-річний період спостережень. Артеріальний тиск у них вимірювалося або традиційним методом, або за допомогою портативних пристроїв, які треба носити у руці впродовж доби. Вчені порівняли точність прогнозу смерті пацієнтів від серцево-судинних захворювань протягом 10 років.
Виявилося, що портативні пристрої для добового моніторингу на 50% точніше пророкують загибель людини від хвороб серця і судин. До того ж, 20% дорослих людей з "нормальними" показниками артеріального тиску справді були гіпертоніками.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дитяча гіпертонія: фактори ризикуЗа оцінками експертів, сьогодні кожна четверта доросла людина має підвищений артеріальний тиск, але у половини з цих людей гіпертензія ніколи не була діагностована. Лікарі відправляють таких людей додому, не призначаючи їм лікування, але саме в цій групі вищі показники смертності від серцево-судинних захворювань.
Дослідники впевнені, що для профілактики хвороб серця і контролю гіпертонії слід відмовитися від традиційних разових вимірів артеріального тиску в кабінеті лікаря. Необхідно переходити на портативні монітори артеріального тиску, які надягають пацієнтові на добу і вимірюють тиск кожні 20-30 хвилин. Тільки таким чином можна отримати повну і достовірну картину стану здоров'я людини.