Стрес - це не завжди негативний фактор впливу на організм.
Підвищений артеріальний тиск або гіпертонію часто називають "тихим убивцею", оскільки це порушення може не проявлятися будь-якими помітними симптомами. Це, у свою чергу, збільшує ризик серйозних проблем, таких як серцеві напади та інсульти.
Артеріальний тиск (АТ) визначається як сила, що діє на стінки кровоносних судин та органів тіла, коли кров перекачується серцем. Показання тиску між 120/80 і 140/90 можуть означати, що ви схильні до гіпертонії, яка напевно розвинеться, якщо не зробите кроки, щоб тримати кров'яний тиск під контролем.
Чи може стрес спричинити підвищений тиск?
Стрес характеризується відчуттям сильної психічної чи емоційної напруги. Медики відзначають, що люди по-різному реагують на стрес, тому ситуація, яка здається руйнівною для однієї людини, може мотивувати мобілізувати свої сили для вирішення проблеми.
Стрес не обов'язково поганий сам по собі, за короткострокових обставин він навіть буває корисним, стаючи своєрідним тренуванням для мобілізаційних ресурсів організму. Але велика кількість стресу може сприяти підвищенню артеріального тиску.
Фахівці відзначають, що затяжний або хронічний стрес може вести до перенапруження нервової системи та її виснаження – з такою проблемою людина стає фізично не здатною справлятися навіть із звичайними, рутинними навантаженнями. Крім того, в цих обставинах посилюється схильність до поведінки, що посилює ризики різних ускладнень зі здоров'ям, включаючи підвищення АТ – зокрема, неправильне харчування, вживання тютюну або алкоголю.