Інсульт - одна з найважчих хвороб, котрі можуть закінчитися смертю.
Оскільки при ішемічному інсульті закрито одну з артерій головного мозку, суть лікування полягає в тому, щоб відновити кровотік по ній, тим самим запустивши роботу мозку в повному обсязі. Ефективно і швидко це можна зробити тільки хірургічним шляхом. Всього є два методи лікування інсульту.
1. Тромбоекстракція. До закритої ділянки артерії під контролем рентген-операційного обладнання проводять спеціальні інструменти-тромбоекстрактори (їх ще називають стент-ретрівери). В результаті тромб залишається на ретрівері, його витягають із артерії разом з ним, а кровотік моментально відновлюється.
2. Аспірація. Аналогічним способом в артерію підводять спеціальний катетер, вмикають вакуумний насос і аспірують (відсмоктують) тромботичні маси, тим самим відновлюючи кровотік. У складних випадках хірурги використовують різноманітні комбінації цих двох методів.
Сьогодні без операції можна обійтись, якщо оклюзовані (закриті) лише дрібні судини головного мозку. Те, що в народі називають мікроінсультом, тобто вогнище ураження невелике і вимагає медикаментозної корекції.
Другу патологію, яка не потребує оперативного втручання, у народі називають передінсультним станом, а лікарі — транзиторно-ішемічною атакою. Ситуація, коли сталося короткочасне порушення кровопостачання певної ділянки мозку із швидким відновленням.
У всіх інших випадках точно потрібне хірургічне втручення.