Кардіолог - це лікар, котрий займається серцем. Коли ж до нього варто навідатися?
візит до кардіолога
Насамперед це больові відчуття у грудній клітці. Особливо якщо вони з'являються після фізичного навантаження, відчуваються в центрі і лівій половині грудей, відбиваються в шиї, нижній щелепі, в руки або спину. Досить часто такі болі говорять про розвиток гострого коронарного синдрому (у народі «передінфарктний стан»). Якщо біль посилюється, слід негайно викликати «швидку».
Дуже тривожним симптомом є задишка на рівному місці. Так само, як і раптові напади ядухи, що виникають ночами. Цілком можливо, це прояви серцевої астми – одного з найнебезпечніших видів серцевої недостатності.
Порушення ритму, коли відчуваються явні перебої у роботі серця і навіть «завмирання» серця, можуть бути ознакою цілої низки проблем. Це може бути остеохондроз, розлад ендокринної системи, інфаркт міокарда, ішемічна хвороба серця.
Занадто швидкий або повільний пульс також не обіцяє нічого хорошого. Таке порушення загрожує нестачею кисню, непритомністю, інсультами. Те саме стосується підвищеного і зниженого тиску. Високий (понад 140/90) тиск може стати причиною гіпертонічного кризу. Низький (нижче 90/60) – пряма дорога до ішемічного інсульту.
Досить екзотичний симптом серцевої недуги – сині або навіть фіолетові губи. Таким чином, організм явно і недвозначно сигналізує нам про недостатність кисню в крові. Іноді це свідчить про ваду серця. Набряклі ноги часто свідчать про серцеву недостатність, ваду серця, інфаркт та інші кардіологічні проблеми.
Якщо ви помітили щось схоже у вас, тоді негайно варто йти до кардіолога.