За цим потрібно стежити дуже уважно, щоб потім не довелося лікуватися.
високий тиск
Найчастіше основними факторами ризику розвитку артеріальної гіпертензії називають надмірну масу тіла, гіподинамію (відсутність регулярної фізичної активності) та стрес. Але є ще кілька важливих причин, які ведуть до підвищення артеріального тиску: підвищене вживання солі, куріння, алкогольна залежність та високий холестерин у крові. Навіть найменша зміна способу життя та мінімізація дії хоча б кількох із перелічених факторів ризику розвитку хвороб серця позначаються на стані пацієнта, призводять до явного терапевтичного ефекту, покращують показники крові та насправді знижують артеріальний тиск.
Дослідження показують: якщо знизити добове споживання солі до значення менше 5 грамів (чайна ложка без верху), це допоможе запобігти 40 мільйонам смертей у світі від хвороб серця.
Для профілактики артеріальної гіпертензії в щоденному раціоні має бути присутня значна кількість свіжих овочів і фруктів, риби, горіхів, поліненасичених жирних кислот у вигляді оливкової олії. При цьому споживання червоного м'яса треба зменшити. Крім того, важливо стежити за вагою: індекс маси тіла (ІМТ) не повинен перевищувати 20-25 кг/м2. Коло талії у чоловіків має бути менше 94 см, у жінок – максимум 80.
У такому випадку вдається максимально знизити ризики артеріальної гіпертензії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою