Анальгін, є знеболюючим препаратом, який широко застосовувався в минулому. Зараз же він практично вийшов з ужитку і замінений аналогами з класу анальгетиків: баралгін, максіган, но-шпа і т.і. Однак, його продовжують купувати і пити. Від чого він допоможе - читайте у "Країні Здоров'я".
Анальгін буває в таблетках і уколах
Застосовувати препарат можна при різних видах болю: в суглобах і м'язах, при радикуліті, від зубного болю, нервового болю. Однак найбільший ефект дає вживання анальгіну від головного болю, який може бути викликаний перевтомою і стресами, перепадами артеріального тиску, а також іншими причинами.
Форма випуску - таблетки, які потрібно пити після їжі два, максимум три рази на день (за прийом можна вживати не більше 1 г, а за добу - не більше 3 г) або ампули - при різкого болю в попереку (радикуліт, остеохондроз) анальгін вводиться внутрішньом'язово.
Плюси анальгіну: • Низька ціна, в результаті доступність широким верствам населення; • Можливість придбати його в кожній аптеці без рецепта; • Препарат діє практично на всіх людей, індивідуальна несприйнятливість до препарату практично не зустрічається; • Дуже швидка дію. Анальгін є воістину "швидкою допомогою", коли потрібно швидко усунути біль. Ефективно використовувати ці ліки, коли швидкість позбавлення від больових відчуттів є критичною, наприклад, на роботі, перед важливим нарадою або іспитами. Пов'язано це з його малим часом розчинення і всмоктування, внаслідок чого дуже швидко в крові утворюється достатня і досить висока концентрація анальгіну; • На відміну від багатьох інших знеболюючих не є наркотичним засобом; • Є антибіотиком - він вбиває хвороботворні бактерії, чим знижує запальні процеси (може застосовуватися при температурі).
До мінусів анальгіну відносять велике негативне навантаження на печінку, серце і слизову шлунка, він пригнічує органи кровотворення. Також ліки можуть викликати алергічну реакцію і роздратування шкіри.