Багато захворювань, які ведуть до порушення обмінних процесів, впливають на набір зайвих кілограмів. Так, прийом антигістамінних препаратів підвищує апетит, антидепресанти уповільнюють метаболізм. Наприклад, хвороби щитовидної залози безпосередньо залежать від гормонального фону. Як тільки все буде приведено в норму і хвороба відступить, вага нормалізується.
Справжньою надбавкою у вазі можна вважати не прийом якихось препаратів, а вплив їх на загальний стан людини. Багато ліків, покращуючи загальний стан, призводять до підвищення апетиту і кращому засвоєнню їжі. Не змінюючи обсягів у харчуванні та калорійності можна легко додати у вазі. Інші препарати, навпаки, заспокоюють і роблять людину загальмованим. Звідси, при малій фізичної активності та звичайному харчуванні також легко додати у вазі. Різні ліки безпосередньо можуть і не впливати на надбавку у вазі, але одні можуть посилювати апетит, інші - сповільнювати обмін речовин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як здоров'я зубів впливає на красу шкіриСписок лікарських засобів, безпосередньо або побічно, що впливають на збільшення ваги:
o бета-блокатори при хворобах серця і гіпертонії
o стероїди
o гормональні засоби
o оральні контрацептиви
o антидепресанти
o нейролептики
o ферменти
деякі ліки, що застосовуються:
o при інсульті
o при раку грудей
o при ревматоїдному артриті
o при мігрені
o при депресії
o при цукровому діабеті
o при судомах
o під час печії