1. Інфекції органів дихання. Найбільш часто з них зустрічаються звичайні ГРВІ. При легкому перебігу захворювання може бути температура 37 або трохи вище, що супроводжується кашлем і нежиттю, збільшенням лімфовузлів, ломоті в м'язах і попереку, а також іншими проявами інфекції. Також субфебрильна лихоманка може супроводжувати хронічний бронхіт, гайморит. У деяких випадках при пневмонії тримається температура 37. Зазвичай це говорить про атиповий збудник захворювання (наприклад, хламідії або микоплазми).
2. Інфекції сечовивідних шляхів та нирок. При цій патології часто відзначається невелика субфебрильна лихоманка. Особливо це характерно для запалення сечового міхура. Температура 37 або вище часто виникає при циститі, і супроводжує інші характерні симптоми цього стану. При запаленні нирок (пієлонефриті) лихоманка зазвичай досягає більш високих цифр, але при загостренні хронічного процесу також може бути субфебрильною.
3. Інфекційні захворювання шлунково-кишкового тракту. Коли підвищується температура тіла вище 37 і болить живіт, це може бути ознакою різних хвороб. Так, гастрит і виразкова хвороба в активній стадії можуть супроводжуватися невеликим субфебрилітетом. Температура 37-37,5, що супроводжується проносом, нудотою і блювотою, може бути проявом кишкових інфекцій, гепатитів.
4. Захворювання статевої системи. Коли у жінок відзначається 37-37,5 oС температура і болить низ живота - це може бути ознакою інфекційних захворювань статевих органів, наприклад, вульвовагініту. Температура 37 і вище може спостерігатися після таких процедур, як аборт, вискоблювання. У чоловіків лихоманка може свідчити про простатит.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як попередити ознаки раннього склерозу5. Захворювання серцево-судинної системи. Інфекційні запальні процеси в серцевому м'язі часто супроводжуються невисокими цифрами лихоманки. Але, незважаючи на це, їх зазвичай супроводжують такі важкі симптоми, як задишка, порушення серцевого ритму, набряки і ряд інших.
6. Вогнища хронічної інфекції. Вони можуть знаходитися в багатьох органах. Наприклад, якщо температура тіла тримається в межах 37,2, то це може говорити про наявність хронічного тонзиліту, аднекситу, простатиту та іншої патології. Після санації інфекційного вогнища лихоманка часто проходить безслідно.
7. Дитячі інфекції. Часто виникнення висипу і температури 37 або вище, може бути симптомом вітряної віспи, краснухи або кору. Висипання зазвичай з'являються на висоті лихоманки, можуть супроводжуватися сверблячкою і неприємними відчуттями. Однак висип може бути симптомом більш серйозних захворювань (патологія крові, сепсис, менінгіт), тому при її виникненні не забудьте викликати лікаря.