Наприклад, приводом звернутися до лікаря є ситуація, коли родимка сильно змінює свій розмір. Якщо протягом тижня родимка спочатку сильно збільшилася, а потім зменшилася, то це є достатнім приводом для того, щоб відкласти всі невідкладні справи та відвідати лікаря.
Ще однією ознакою небезпечної родимки може бути її нерівномірне забарвлення. Якщо родимка має ділянки різних тонів, змінює свої кольори та відтінки, то це саме собою є приводом відвідати лікаря, щоб установити якість такого шкірного утворення. Родимки, які змінюють кольори за схемою «чорний - синій - коричневий», у більшості випадків є злоякісними.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 порад як уникнути ракових захворюваньОднак навіть якщо одна з перерахованих ознак була виявлена, не варто панікувати завчасно і журитися про те, що це рак. Досить часто підозри на злоякісність виявляються фіктивною тривогою, тому робити поспішні висновки не варто. Перше, що потрібно зробити при найменших підозрах на переродження родимки в злоякісне шкірне утворення - це звернутися до профільного лікаря, що призначить необхідні аналізи та виявить, наскільки родимка є небезпечною. Тільки професійний медичний підхід може розвіяти сумніви та вчасно видалити або вилікувати недоброякісне шкірне утворення на зародковій стадії.