Найбільш поширена причина смертності серед кардіологічних захворювань - ішемічна хвороба серця. Через неї найчастіше гинуть люди працездатного віку - 54,4% летальних випадків. Саме ішемічна хвороба стає причиною інфарктів.
Збільшення числа хвороб серцево-судинної системи в останні роки пов'язано з поширенням факторів ризику - більшість людей живуть в умовах хронічного стресу, 57% українців мають надлишкову вагу, 44% чоловіків і 16,5% жінок палять. Крім того, серцево-судинні патології часто не виявляються на ранніх стадіях, через халатне ставлення населення до свого здоров'я. Це не дає можливості контролювати захворювання і попереджувати негативні наслідки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому недосипання призводить вас до смертіОбов'язково слід відвідати лікаря, якщо з'являються такі симптоми як головний біль, запаморочення, болі в серці, задишка, набряки.
І навіть, якщо загальне самопочуття залишається в межах норми, раз на рік людині потрібно пройти ряд профілактичних обстежень:
рентгенологічне дослідження легенів;
вимірювання артеріального тиску;
електрокардіограма;
аналіз крові на ліпіди і холестерин (ліпідограма);
загальний аналіз крові;
аналіз крові на цукор;
загальний аналіз сечі;
вимірювання внутрішньоочного тиску;
консультація у лікаря терапевта і огляд у стоматолога.
Крім того, жінкам раз на рік в обов'язковому порядку необхідно пройти огляд гінеколога і обстежити молочні залози. А чоловікам старше 45 років - потрібно раз на рік відвідати уролога.
Подібні профілактичні огляди допомагають ефективно контролювати стан організму.