Повільна ходаВчені з університету Піттсбурга опублікували результати масштабного дослідження, з яких випливає, що у людини, яка в середньому ходить повільніше 2 км / год, підвищений ризик смертності. Пояснюється це дуже просто - зазвичай хода людини сповільнюється при наявності важких соматичних захворювань (наприклад, ішемії міокарда або хронічної серцевої недостатності).
Хлопаюча ногаТака хода характерна для пошкодження малогомілкового нерва. При ходьбі пацієнт змушений піднімати уражену ногу, і вона, грубо кажучи, «падає» або «плескає». Клінічна картина доповнюється порушеннями чутливості і неможливістю здійснити тильне згинання стопи.
Іноді така хода є проявів більш серйозних захворювань: грижа міжхребцевого диска, бічний аміотрофічний склероз, м'язові дистрофії і т.д.
Впевнена хода (у жінок)Але не завжди хода говорить про погане. Наприклад, результати одного бельгійсько-шотландського дослідження свідчать про те, що впевнена, швидка і енергійна хода у жінки є ознакою регулярних вагінальних оргазмів і якісного сексуального життя в цілому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Незвичайні симптоми інфарктуНоги у формі букви ОТака конфігурація колінних суглобів називається варусною деформацією. Вона дуже характерна для остеоартрозу - захворювання суглобів, яке характеризується прогресивним руйнуванням суглобових хрящів. У дітей варусная деформація можлива при рахіті.
Ноги у формі літери XЦе так звана вальгусна деформація колінного суглоба. Вона зустрічається у 85% людей, що хворіють на ревматоїдний артрит. Це захворювання, при якому імунна система по не цілком зрозумілим причинам атакує власні суглоби і руйнує їх.
ЧовганняБагато хто думає, що човгання є невід'ємною ознакою старості, але це не так. Дуже часто човгання є проявом хвороби Паркінсона - серйозного неврологічного захворювання, для якого також характерні тремор (тремтіння) і ригідність (напруга м'язів).
При хворобі Альцгеймера також може бути шаркающая хода внаслідок поганої комунікації між мозком і м'язами.