Більшість препаратів «боїться» світла. Під його впливом в ампулах і флаконах можуть відбуватися різні хімічні реакції, від чого медикаменти втрачають ефект, а то й псуються, що ними можна отруїтися.
Спеку не витримують насамперед антибіотики, гормональні препарати, а також ті, що містять бактеріальні культури (вакцини, сироватки тощо). Для того, щоб непоправно зіпсувалися ліки такого типу, іноді досить однієї години. Наприклад, якщо ампули інсуліну перебувають за підвищеної температури (понад 25°С) більш як годину, його термін придатності не перевищить одного місяця. Нітрогліцерин, який зберігали за такої температури, втратить свої властивості через добу. До лікарських засобів, що вимагають захисту від підвищеної температури, також належать вітаміни та вітамінні препарати, що містять глікозиди, медичні жири й олії, мазі на жировій основі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Препарати які допоможуть підняти гемоглобінНебажано пересипати пігулки в інші ємності або відрізати частини від блістерів з таблетками – зростає ризик помилково прийняти не ті ліки, або в потрібний момент не виявити необхідних вказівок терміну придатності. Краще зберігати препарати в оригінальній упаковці, з інструкцією всередині.
Ліки необхідно зберігати у захищеному від прямих сонячних променів місці. Це може бути закрита шафка, скринька, коробка, або ж спеціальний контейнер-аптечка, котрий щільно закривається. Бажано класти туди навіть ті препарати, які приймаєте щодня. Залишати їх на тумбочці біля ліжка або на столі не варто. Виняток можна зробити лише для ліків у тарі з темного скла або непрозорих флаконах.