Виділяють три основні клінічні форми оніхомікозу (мікозу нігтів) залежно від місця проникнення збудника:
дистально-латеральну,
проксимальну;
поверхневу.
Найчастіше трапляється дистальна форма. У цьому випадку елементи гриба проникають у ніготь з ураженої шкіри в ділянці порушеного з'єднання дистального (вільного) кінця нігтя і шкіри. Інфекція поширюється до кореня нігтя, причому для її просування необхідно, щоб швидкість росту гриба випереджала швидкість природного росту нігтя в зворотному напрямку. Ріст нігтя сповільнюється з віком, тому оніхомікози і переважають у літніх людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Антисептичні гелі: користь і зручність чи небезпекаДомашні засоби лікування мікозівЗмащувати місця ураження грибком 20-30% спиртовим розчином прополісу.
Протирати уражені грибком місця соком цибулі.
Потовкти кілька цибулин і цю кашку накладати на уражені грибком ділянки.
При мікозі стоп змішати по 1 столовій ложці морквяного соку і оцтової есенції і змащувати уражені місця намотаною на дерев'яну паличку ватою, змоченою цією сумішшю.
Змішати в рівних частинах сік часнику і 90-градусний спирт, додати дистильованої води. Суміш - дуже сильний антисептик, її корисно застосовувати як зовнішній засіб проти стійких інфекційних і грибкових уражень шкіри, не чутливих до лікарських препаратів.