Якщо на поверхні чаю з'явилася оксидна плівка, то це вірна ознака того, що чай пити вже не можна. Чай — складна за хімічним складом суміш, до складу якої входить безліч елементів. При контакті з киснем багато з них мають властивість осмолятися, тобто утворювати суміш поліконденсатів і продуктів окислення.
Найбільш руйнівними. які утворюються при тривалому контакті з киснем, речовини є для шлунково-кишкового тракту, особливо печінки.
При попаданні в організм людини цієї нерозчинної плівки — білково-таніно-пуринів-залізо- кальцієво-магнієвого комплексу — покриває слизову оболонку шлунка і кишечника, перешкоджає поглинанню поживних речовин і дратує шлунково-кишковий тракт. Це уповільнює перистальтику кишечника, харчові маси накопичуються в порожнині шлунково-кишкового тракту. Під цією нерозчинною плівкою істотно зростає бактеріальна активність, і починаються процеси бродіння і гниття, відбувається всмоктування слизовою оболонкою токсичних речовин, що утворилися, розвиваються виразкові процеси.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 причин викинути чай у пакетикахЗвичайно, якщо випити чай, що постояв, одноразово, то великих проблем не буде, проте при регулярному, повторюваному кілька разів на день застосуванні можливі гастрити, дуоденіти, ерозії, виразки, а в самих запущених випадках навіть злоякісні новоутворення.
Однак вчорашній чай небезпечний не тільки для шлунково-кишкового тракту. Більш серйозні наслідки можуть очікувати нервову і серцево-судинну системи, що викликає одне з похідних чаю - пурин.