1. Донорство сприяє постійному самооновленню і омолодженню організму за рахунок виведення надлишку крові та її компонентів. Тобто людина здала кров, і організму надходить сигнал: пора оновлюватися. Таке регулярне оновлення є потужною профілактикою серцево-судинних захворювань, імунної системи, порушень травлення, роботи печінки і підшлункової залози.
2. Донорство підсилює стійкість до крововтрати при аваріях, нещасних випадках, опіках, важких операціях. Відбувається неспецифічна реакція організму на втрату частини самого себе — організм тренується на випадок можливої крововтрати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 8 симптомів що вказують на хворе серце3. Це ефективний засіб профілактики серцево-судинної системи. Фінські вчені провели спостереження над донорами-чоловіками і прийшли до висновку, що вони в десятки разів менше схильні інфаркту міокарда; американські вчені встановили, що донори-чоловіки на 30% рідше страждають серцевими нападами.
4. Донорство сприяє виведенню зайвого баласту з організму: надлишку крові та її елементів. Крововтрата — це одна з функцій нашого організму. А так як організм сучасної людини перевантажений різними корисними речовинами, то повнокров'я — цілком поширене нині явище. Наприклад, підвищений вміст заліза в організмі шкідливий, так як оксидант, речовина, що легко окислюється, яка в свою чергу окисляє навколишні молекули.
5. У донора є можливість постійно контролювати стан свого здоров'я за рахунок регулярних медичних обстежень і безкоштовних аналізів на самі різні інфекції.