Справа в тому, що зап’ястя рук при такій роботі тривалий час залишаються в статичному положенні. При цьому пальці виробляють безліч швидких і дрібних одноманітних рухів, що нагнітають напругу в практично нерухомих м’язах кистей. Поступово кровотік в області зап’ястного суглоба (тунелю) сповільнюється, тканини набрякають, стискаючи нерви і сухожилля. Рано чи пізно це призводить до внутрішнього мікротравмування кистей і запаленню серединного нерва, що проходить через зап’ястний тунель.
Як дізнатися, чи загрожує вам недуга?Симптомами мишачої недуги є свербіж долонь, тремтіння і поколювання в пальцях, їх здерев’яніння. Тильні сторони кистей червоніють і набрякають, німіють і втрачають чутливість. На наступних стадіях захворювання до перерахованих симптомів додається ниючий біль в районі зап’ястя (особливо вночі) і помітне набухання сухожиль.
Перевірити стан сухожиль і зв’язок можна самостійно за допомогою нескладного тесту. Зовнішні сторони кистей з’єднайте таким чином, щоб зап’ястя зігнулися під прямим кутом, а лікті були паралельні підлозі і «дивилися» в сторони. Затримайтеся в такому положенні на пару хвилин. Якщо з’явилися тремор рук, хворобливі відчуття, пора вживати заходів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 6 способів знизити розвиток ракуЯк вилікувати?У першу чергу необхідно забезпечити втомленим м’язам спокій, відмовившись на час від роботи. Якщо це неможливо, обмотайте кисті рук еластичним бинтом або накладіть спеціальний фіксатор. Добре б придбати килимок для миші з гелієвими подушками для зап’ясть, а звичайну клавіатуру замінити ергономічною.
Кілька разів протягом дня корисно влаштовувати зап’ясть холодний душ або робити контрастні ванночки — гідропроцедури знімуть набряки і нададуть болезаспокійливу дію. Лікарі рекомендують перед сном прикладати до рук грілку з льодом. А після того, як за допомогою холоду буде знято запалення, можна накладати гарячі компреси або втирати зігріваючі мазі — вони поліпшать кровообіг.