Багато людей використовують алкоголь, щоб простіше заснути. Якби це твердження не було міфом, то у народі б не з’явилася приказка про те, що «сон п’яниці короткий і тривожний». Насправді, на перших порах алкоголь ввергає людину в якусь подобу важкого наркотичного сну, який має мало чого спільного зі справжнім відпочинком. Людина, яка вирішила використовувати алкоголь в якості снодійного, ризикує незабаром стати алкогольно-залежним і почати страждати ще від більшого порушення сну.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 причин виникнення серцевого нападуНаркологам вже давно відомо, що алкогольне безсоння є передвісником швидкого настання «білої гарячки» і ряду інших психозів, пов’язаних з невгамовним споживанням спиртного. Тому в якості засобу проти безсоння фахівці рекомендують фізичну активність і заняття спортом, по можливості – на свіжому повітрі.
Однак нове дослідження показує, що хоч алкоголь і прискорює засинання, він порушує сон і, врешті-решт, здатний викликати безсоння, порушуючи систему регуляції сон/пильнування. Крім того, алкоголь є діуретиком, який обов’язково змусить піднятися з ліжка набагато раніше.