1. Негативні емоції: страх, депресія, гнів тягнуть за собою запалення кровоносних судин, що в підсумку з неминучістю призводить до руйнування їх стінок і розриву надалі - в цьому випадку часто формується тромб, він і може послужити причиною серцевого нападу.
2. Мобільні телефони. Відомий кардіолог Сінатра свідчить про зв'язок електромагнітних частот від бездротових пристроїв з підвищенням ризику серцевих нападів. Бездротові пристрої здатні негативно вплинути на функції серця. Тому людям, які мають серцеві недуги, слід рідше використовувати бездротові прилади та якомога менше перебувати в зоні їх впливу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Високий тиск: як його виявити без тонометра3. Віагра + препарати на основі нітратів. Несумісність цих препаратів при одночасному прийомі через небезпеку падіння артеріального тиску на 80 мм протягом 30 хвилин є застереженням. Далеко не всі чоловіки звертають на це увагу. Вживши віагру або Левітра, їм слід почекати не менше 24 годин, і тільки після цього відновлювати прийом препаратів, що містять нітрати (нітрогліцерин та ін.).
4. Азитроміцин. Ризик серцевого нападу зростає у пацієнтів, що вживають антибіотик азитроміцин. Участь у випробуванні взяли пацієнти, вони проходили медикаментозне лікування в період з 1992 по 2006р.р. В результаті у хворих, які пройшли 5-денний курс лікування, серцеві напади траплялися в 3 рази частіше, ніж у пацієнтів, які не приймали антибіотики. Інші пацієнти приймали антибіотик амоксицилін, що скорочувало ризик серцевого нападу вдвічі.
5. Спонтанне розсічення коронарної артерії. Гормональні порушення, часто переслідують жінок, іноді стають причиною смертельно небезпечного стану - спонтанного розтину коронарної артерії. Іноді такий напад може відбуватися після вагітності або перед «критичними днями». Цей фізіологічний процес пов'язаний з розшаровуванням коронарних артерій. Витікаючи, кров починає текти між шарами, що врешті-решт, і призводить до інфаркту.