Набряк – це стан, при якому в тканинах накопичується зайва вода. Варіантом норми вважається збільшення обсягів кінцівок в сильну спеку або після напруженого дня, проведеного на ногах. Травми також супроводжуються набряками, як і періодична нестача сну. Звичайно, зловживання сіллю веде до затримки рідини в організмі і може призводити до набряків.
Найпоширенішими причинами появи цієї патології є:• Захворювання вен нижніх кінцівок – флебіт, тромбофлебіт (набряки стоп і гомілок, можлива асиметричність, збільшуються до вечора, супроводжуються почуттям тяжкості і болями в ногах, супроводжуються почервонінням стоп або синюшним відтінком; венозні набряки м’які на дотик, шкіра при дотику тепла).
• Порушення лімфатичного відтоку (тривале наростання набряклості, не спадаючої вранці).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 причин виникнення серцевого нападу• Слоновість (набряки гомілок без переходу на стопу).
• Захворювання серця (набряки стоп і гомілок, набряки з’являються симетрично на щиколотках і гомілках у ходячих хворих і в попереково-крижової області – у лежачих; набряки з’являються частіше до вечора, набухають шийні вени, присутня задишка, кінцівки синюшні, холодні на дотик).
• Хвороби нирок – нефрит, діабетичне ураження нирок, початкова стадія хронічної ниркової недостатності (пухкі, м’які, тістоподібні набряки обличчя вранці, особливо в ділянці повік, що довго зберігають слід від натискання, спадають до вечора, супроводжуються блідістю, рідше на тильних сторонах гомілок, попереку, статевих органах, передній черевній стінці; мають характерну особливість – можуть «перетікати» з місця на місце при зміні положення тіла).
• Запалення, в т.ч. артрит, подагра (набряк в області вогнища запалення, що супроводжується болем, почервонінням шкіри); дерматоміозіт (набряк щільний, при натисканні на шкіру ямки не залишається).
• Алергія (набряки повік, слизової оболонки носа, ділянок шкіри в місці дії алергену, почервоніння та свербіж шкіри, іноді дрібноточковий висип, нежить, чхання чи кашель, першіння в горлі), набряк Квінке (набряк протягом декількох хвилин губ, повік, щік, гортані і язика, що призводить до сильного утруднення дихання).