Лікування ячменю необхідно починати з ретельного обстеження організму для виявлення всіх вогнищ інфекції та причини її появи. Обов'язкова консультація лікаря-імунолога, який направить на аналіз крові для виявлення порушень в імунній системі.
Для лікування ячменю лікар, як правило, призначає антибіотикотерапію і фізіотерапевтичні процедури. При складному протіканні захворювання може знадобитися і оперативне втручання для видалення вогнищ інфекції в організмі, наприклад, мигдаликів при хронічному тонзиліті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 ознак того, що ваш зір падаєЯкщо ячмінь — частий прояв, то одними таблетками не обійтися. Необхідна комплексна корекція імунного стану організму. Найбільш рекомендованим способом підтримки імунітету є загартовування, причому як усього тіла, так і окремо очей. Для цього корисно застосовувати обливання прохолодною водою, а для очей ввечері робити ванночки з додаванням краплі йоду. Крім того, після того як гострі явища пройдуть, необхідно спланувати своє раціональне харчування, багате білковою їжею, овочами і фруктами.
Якщо спостерігається рецидив ячменю, рекомендуються полівітаміни, корисні сухі пивні дріжджі.