Призводить до нього малорухливий спосіб життя, дисбактеріоз, захворювання шлунково-кишкового тракту, часто стається він у вагітних.
Якщо закріп стає частим проявом, то необхідно застосувати дієту та переглянути харчування. Щоб допомогти кишечнику працювати, необхідно щоденно включати в раціон 200 г ягід, фруктів та овочів, курагу та чорнослив, рослинну олію натще (1–2 столові ложки), мед та каші. Дітям додайте морквяний та буряковий сік. Відмовитися потрібно від манної та рисової каші, картопляних страв, макаронів, киселю, молока, кави, міцного чаю та шоколаду. Дуже доречні при хронічних закріпах масаж живота та фізичні навантаження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 8 рекомендацій для здорового кишківникаПри лікуванні закріпів широко застосовується фітотерапія. Послаблюючим є збір наступного складу: ромашковий цвіт, корінь дев’ясилу, м’ята перцева, квіти календули, плоди фенхелю, звіробій.
Сьогодні медицина пропонує багато методів лікування закріпів, тому запускати дане захворювання при всій його делікатності не варто. Пам’ятайте, що своєчасна консультація лікаря допоможе уникнути багатьох проблем із здоров’ям, до яких призводить закріп.