Завдати шкоду власнику зубна щітка навряд чи зможе, проте в цілях гігієни змінювати її фахівці рекомендують раз на три місяці.
Зберігати щітку слід щетинками догори в окремому скляному або металевому стаканчику, оскільки пластмаса містить пори, в яких можуть накопичуватись хвороботворні бактерії. Найкраще чистить зуби щітка середньої жорсткості. Якщо ясна кровоточать, або на них є запалення чи припухлості, варто зупинити вибір на щітці з м’якою щетиною.
Жорсткі щітки використовують тільки за рекомендацією лікаря, вони можуть травмувати тканину чи пошкодити емаль. Найзручніші щітки з волосками різної довжини. Що стосується форми, краще обирати округлу, так як у неї менше шансів пошкодити слизову оболонку рота.
В останні роки у продажу з‘явилися електричні зубні щітки. Вони помітно знижують рівень зубного нальоту, але міняти у них головки так само потрібно раз на три місяці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 речей які руйнують вашу емальЩоб звести до мінімуму ризик виникнення карієсу і неприємного запаху з рота, фахівці рекомендують доглядати за язиком так само, як і за зубами. Адже язик має неоднорідну структуру, тому і найбільше схильний до появи нальоту, розмноження мікробів.
Чистити язик, як і зуби, потрібно після кожного прийому їжі. Видаляти наліт, слиз та залишки їжі краще спеціальною зубною щіткою, з одного боку у якої щетина, а з іншого - спеціальні гумові або пластикові рельєфні смуги.