Найбільш частою причиною є харчова алергія, що характеризується появою на шкірі червоних або білих пухирців. Ця реакція викликається гістаміном випущеним в організм і, як правило, висипання проходять безслідно, при використанні антигістамінних препаратів і при виключенні алергенів.
Кропивницю можуть викликати різні речовини і ситуації:Продукти: насамперед горіхи, шоколад, фрукти, море продукти, пшениця, яйця, молоко коров'яче та соєве.
Харчові добавки: консерванти - бензоат і глутамат натрію, барвники.
Препарати: антибіотики, місцеві анестетики, аспірин.
Укуси комах: оси, бджоли.
Інфекції: вірусний гепатит, інфекційний мононуклеоз, ВІЛ-інфекція, паразитарні захворювання шлунково-кишкового тракту.
В ході лікування сироваткової хвороби, яка сьогодні є рідкісною, але може відбутися як побічний ефект на деякі лікарських препаратів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Симптоми хронічного холециститу: як розпізнати захворюванняІнша форма кропив'янки - фізична кропив'янка. На появи пухирців впливає зовнішній фактор, наприклад тиск одягом, дії тепла, світла, або навіть фізичних вправ. Існує холодна кропив'янка. Кропив'янка від холоду частіше зустрічається у дітей, і чинником, що викликає утворення бульбашок є падіння температури навколишнього пацієнта. Ураження розташовуються на відкритих частинах тіла. Загострення шкірних поразок відбувається після купання, під час їзди на велосипеді, при дії сильного вітру, під час вдихання холодного повітря.
У разі кропив'янки, провокуючим є і психологічний фактор. Емоційний стрес може посилити пошкодження шкіри в ході хронічної кропив'янки.