Наносять утрату пам'яті депресія, хронічна втома, постійні стреси, нестача вітамінів. Навіть неправильне харчування впливає на здатність мозку запам'ятовувати і зберігати інформацію. Жирна калорійна їжа, яка викликає появу бляшок у судинах, викликає і погіршення пам'яті, бо погіршується постачання мозку кров'ю і киснем.
Зневоднення згубно впливає на здатність запам'ятовувати, як і на весь розумовий процес, тому слід особливо уникати тривалої спраги.
У сучасному світі з'явилася ще одна причина, що впливає на пам'ять.
Це надлишок інформації, яку ми отримуємо щохвилини - рекламні щити, радіо, телебачення, інтернет. Мозок може не впоратися з надлишком інформації, починає пробуксовувати, і людина починає помічати лакуни у своїй пам'яті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як легко запам'ятовувати багато інформації за короткий періодПам'ять людини - це одна з форм діяльності мозку, тому пам'ять стає все більш слабкою, якщо мозок не отримує достатніх тренувань. Тут можна провести аналогію з м'язами. Вони теж стають в'ялими і млявими, якщо їх не тренувати, і можуть навіть атрофуватися, якщо їх не використовувати. Тому необхідно постійно давати їжу розуму, не зашкодять також спеціально спрямовані на поліпшення пам'яті вправи. Не шкодуйте витрачати на них хоча б десять-двадцять хвилин в день, і ви порадієте результатами.
З віком майже всі починають помічати тривожні симптоми забудькуватості. Це пов'язано як з віковими змінами в організмі людини, так і з неправильним способом життя. Часом люди, які вийшли на пенсію, різко змінили спосіб життя, помічають, що пам'ять стала різко погіршуватися. Мозок, який звик до певного порядку дій, поки людина працювала, починає давати збої поза звичним рутини.